Бенетон 69-21 Кардиф: Сезонът завършва с унизителен разгром от 10 опита за мъжете на Дай Янг

Дълбоко разочароващият сезон на Кардиф завърши по унизителен начин, тъй като те претърпяха разгром от десет опита от Бенетон в Тревизо.

Италианските домакини имаха бонус точката в чантата в рамките на 32 минути, като изградиха преднина на интервали от 31-7 и преминаха още шест пъти след почивката.

Имаше по два опита за флай-халф Томас Алборноз, краен защитник Рино Смит и схват-халф Калъм Брейли, като Смит отправи девет удара към вратата, за да завърши с огромен мач от 29 точки.

Поддръжникът на Уелс Рис Каре спечели своя двойник, принуждавайки се да премине от двете страни на полувремето за гостите, като центърът Макс Луелин също докосна.

Но това беше нощ, която трябва да се забрави за екипа на Dai Young, който показа шокиращо цялостно представяне в последния си мач от проблемна кампания.

Това означава, че завършват 14-и в таблицата на United Rugby Championship, като Benetton скача над тях. Кардиф в крайна сметка спечели само седем от своите 18 мача в лигата в новото състезание.

След доста равномерно откриване на Stadio Comunale di Monigo, нещата започнаха да се объркат много за гостите от Уелс, тъй като те допуснаха три опита за само седем минути.

Първият номер 8 Лоренцо Каноне се откъсна от стрелба, за да открие резултата, като аржентинският флай-халф Алборноз си проправи път за втория, а капитанът на Италия Микеле Ламаро избухна, за да завърши бързия троен удар.

Крайният защитник Смит реализира и трите тъчдауна и добави дузпа, за да удължи преднината на домакините пред тях, осигурявайки бонус точката само след 32 минути.

Брейли беше този, който се сблъска под гредите след превъзходен пробив от опора Томас Гало, като фланкерът Ламаро осигури класическа подкрепа от открита страна, за да даде резултатен пас.

Кардиф успя да отвори сметката си точно преди почивката, когато свободният Каре се разби извън линията на тренировъчния терен, като взе пас от Лойд Уилямс и показа добра сила, за да достигне до бялото.

Но като цяло това беше изключително едностранно първо полувреме, като Бенетон се насочи към съблекалните с аванс от 24 точки.

Членът на отбора за турне на Уелс Каре даде известна надежда, когато отново проби път от близко разстояние в началото на второто полувреме, но домакините бързо възстановиха контрола си.

Един наистина добре отработен ход доведе до изтичането на Алборноз за своя втори, с колегата полузащитник Брейли, който последва примера му, след като някакво елегантно разтоварване отключи защитата на Кардиф.

Max Llewellyn използва размера си, за да пробие до линията след добри ръце от заместващия Бен Томас на часовата марка, за кратко спирайки прилива.

Но това се превърна в шествие в последната четвърт, когато Бенетон премина още четири пъти, като Федерико Руца на втория ред се върна вкъщи, след като прехвърли прехващане в собствената си половина, докато Смит заяви, че неговата скоба и фланкер Джовани Петинели се присъединиха към забавлението.

Не толкова забавно беше думата за Кардиф или техните привърженици. Това беше просто жалък край на един доста тежък сезон.

Benetton: Рино Смит, Едоардо Падовани, Игнасио Брекс, Филипо Драго, Матиа Белини, Томас Алборноз, Калъм Брейли, Томас Гало, Джакомо Никотера, Симоне Ферари, Ирне Хербст, Федерико Руца, Джовани Петинели, Микеле Ламаро (капитан), Лоренцо Кано

Замени: Джанмарко Лукези, Иван Немер, Науел Тетаз, Николо Каноне, Тоа Халафихи, Девалд Дювенадж, Хоакин Риера, Леонардо Марин.

Кардиф: Cam Winnett; Оуен Лейн, Мейсън Грейди, Макс Луелин, Тео Кабанго; Рис Пристланд, Лойд Уилямс; Рис Каре, Кристиан Дейси, Дмитрий Архип, Себ Дейвис, Матю Скрич, Шейн Люис-Хюз, Елис Дженкинс (капитан), Джеймс Рати.

Замени: Ефан Даниел, Кори Домашовски, Дилън Люис, Теди Уилямс, Джош Търнбул, Елис Беван, Бен Томас, Джейсън Харис

Рефер: Eoghan Cross (IRFU)