Защитаващата шампионска титла Барбора Крейчикова напусна Откритото първенство на Франция, след като беше зашеметена от Даян Пари

Защитаващата титла Барбора Крейчикова отпадна от първия кръг на Откритото първенство на Франция след загуба с 1-6 6-2 6-3 от Даян Пари.

Втората поставена изигра първия си мач от февруари поради контузия и не можеше да поиска по-добър старт на Корт Филип-Шатрие.

Чешката звезда Крейчикова си осигури ранен двоен пробив, за да поведе с 4-0 в откриването, като в крайна сметка дойде с победа в началния сет с 6-1.

Ролан Гарос

„Абсолютно нелепо решение“ – Непопулярното правило причинява големи смущения на феновете по време на мача

ПРЕДИ 9 ЧАСА

19-годишната Пари беше счупена веднага в началото на втория сет, тъй като Крейчикова заплаши, че ще избяга с мача, след като държеше за 2-0.

Въпреки това французинът беше неустрашим и бързо спечели следващите шест мача, за да победи шампиона от 2021 г. и да изравни нещата на сет.

„Абсолютно нелепо решение“ – Феновете причиняват прекъсване на дъжда поради непопулярно правило

Насърчаван от партизанската публика, Пари се възстанови от поредната ранна почивка в началото на третия и продължи да спечели сета, както и мача, за да продължи извън първия кръг на Големия шлем само за втори път.

„Първо бих искал да благодаря на френската публика, че ми помогна и ме подкрепи“, просия след това доволният Пари. „Също така е трудно да се намерят думите, с които да опиша мача, но въпреки това съм толкова щастлив.

„Беше ясно, че не беше лесно, но особено да се изправя срещу защитника, който се бори толкова упорито и играе толкова добре, дори и в моя дебютен мач. Но се опитах да удрям топката и да бъда агресивен и успях да преживея труден момент и съм много щастлив от това.

“[When I was serving for the match] Опитах се да остана спокоен и съсредоточен; просто се концентрира една точка в даден момент и след това [I’d done it] имаше причина за празнуване.”

Разплакана Крейчикова каза след това, че е “спаднала физически” във втория сет.

„Мисля, че сет и 2-0, това беше мястото, където ударих стената“, каза шампионът от 2021 г.

„Просто рухнах физически и, искам да кажа, беше трудно, защото не играх мачовете. Обикновено мачовете са различни от тренировките и се опитах да се подготвя по най-добрия начин, по който можех. Но, да, колабирах. “

Размишлявайки върху решението си да играе турнира след три месеца без никакви състезателни действия, тя добави: „Имаше и опция за операция, която аз отхвърлих. Не исках да правя такава. Просто търсех друг вариант Всъщност имах късмет, че намерих друг вариант и с докторите бяха много мили и се опитаха да ми помогнат по най-добрия начин.

“Тогава най-накрая разбрахме как да го лекуваме, помислих си, че може би няма да стигна до Ролан Гарос. Така че все още съм много щастлив, че съм тук.”

Хенман: Пари има фантастична игра и светло бъдеще

Отразявайки мача за Eurosport, Тим Хенман похвали Пари за способността й да се възстановява и не се уплаши от играта на главния корт на Ролан Гарос.

“[Parry] не успя да започне най-добре”, каза той. “Надолу 6-1 2-0, тя трябва да е показала много издръжливост, за да се състезава и да обърне мача.

„Когато погледнеш [Parry’s] от тази година тя спечели само седем мача; Мисля, че е играла 19, тя е спечелила само седем от тях, така че да влезеш на такава огромна сцена и споменахме колко трудно е да свириш на Chatrier, защото е голям, това наистина беше невероятно представяне .

„Наистина се надявам, че тя може да надгради това във втория кръг, преминавайки през турнира и със сигурност в кариерата си, защото има фантастична игра и да се надяваме светло бъдеще.”

– – –

Излъчвайте Откритото първенство на Франция през 2022 г. на живо и при поискване откритие+.