Канепи отбелязва още едно разстройство от Шлема, нокаутира Мугуруса от Откритото първенство на Франция

Това е нейната специалност. С победа с 2-6, 6-3, 6-4 над 10-тия в света Гарбине Мугуруса в първия кръг на Откритото първенство на Франция, Кая Канепи нокаутира още един топ 10 в топ 10 от Големия шлем.

Победата е 19-та победа в кариерата на Канепи срещу поставен играч в първите три кръга на турнир от Големия шлем. В неделя тя се наложи при 6-2, 2-0, за да победи Мугуруса за 2 часа и 6 минути. Само Серина Уилямс (29), Винъс Уилямс (22) и Виктория Азаренка (21) са записали повече победи срещу топ 10 играчи сред активните играчи.

„Не е лесно да играеш с труден съперник в първия кръг, но мисля, че ми харесва повече да играя на турнири от Големия шлем и мисля, че мотивацията е по-висока от по-малките турнири. Опитвам се да бъда по-фокусиран и да не съм прекалено емоционален, когато играя в турнири от Големия шлем. “

– Кая Канепи

Линет изгонва Жабер в първия кръг на Откритото първенство на Франция

Десет от 15-те победи в Топ 10 в кариерата на Канепи са дошли на големи турнири. По-рано тази година тя победи тогавашната номер 2 в света Арина Сабаленка на Australian Open по пътя към седмия си четвъртфинал в турнира от Големия шлем. Ще навърши 37 години на 10 юни, Канепи е най-възрастният играч в основната схема за жени в Париж. Тя ще играе с Беатрис Хадад Мая от Бразилия във 2 кръг.

Muguruza пада до 30-7 в първия кръг на турнирите от Големия шлем. Бившата шампионка на “Ролан Гарос” вече загуби своя откривател в Париж в последователни години.

Мугуруса реагира на последната неуспех: За пети път от девет събития, Мугуруса загуби след като спечели първия сет.

„Мисля, че започнах много добре, въпреки че първите няколко мача бях нервна, но успях да ги обърна и да взема първия сет и да доминирам“, каза тя поражение.

„Във втория сет беше момент, в който се поколебах може би да заключа мача… да стана по-доминиращ, а тя излезе със страхотен тенис и успя да ме вкара в трети сет. Третият сет, мисля, че беше много добър комплект. Би могло да има [gone] и в двете посоки имам чувството.

“Имах мачове толкова много в контрола, но тогава не успявам да заключа и става сложно. Мачът си е мач и накрая има само победител. Усещам, че тренирам усилено, Полагам работата, играя турнири, опитвам се да превключвам тези моменти, опитвам се да стана по-уверен.

„Ще продължим да го правим. В един момент съм 100% сигурен, че ще изляза там и ще получа тези победи, които ми се изплъзват в момента.“

Teichmann продължава нарастването на клей-корта; Чехите също

Имаше по-добър успех за поставените Sorana Cirstea и Jil Teichmann, тъй като двойката напредна във 2-ри кръг със загубата от само девет игри комбинирано.

Тренировки и преси: Зад кулисите на Откритото първенство на Франция

Цирстея, поставена под номер 26, беше първият победител за деня благодарение на победата с 6-3, 6-3 над германката Татяна Мария, докато 23-ият поставен Тайхман намали до победа с 6-2, 6-1 над американката Бернарда Пера за малко повече от час. Тайхман, полуфиналистка в Мадрид и четвъртфиналистка в Рим, пет пъти пробива сервис, за да спечели първата си в кариерата си победа в основната схема в Париж, докато Пера натрупа 34 непринудени грешки.

„Този ​​мач беше изключително важен за мен днес, за да мога да бъда в крак с добрата работа и наистина съм уверена, че тялото ми е добре“, каза Тайхман, споменавайки оттеглянето, което даде на Дария Касаткина на четвъртфиналите в Рим.

„Чувствах се страхотно. Никога не е лесно да започнеш турнир от Големия шлем, така че съм наистина доволен от победата си днес. Познавам я доста добре, тренирах много с нея и така знаехме и двамата какво очакваме и наистина се радвам, че бях толкова солидна днес.”

Чешкият дует Каролина Мухова и Катерина Синякова също премина с поредни победи. Мухова, която играе първия си турнир от Големия шлем за сезона, след като пропусна Откритото първенство на Австралия поради контузия, се отърси от ръждата при победа с 6-3, 6-3 над френския уайлдкард Карол Моне, преди Синякова да попречи на Петра Мартич с 6-4, 7- 6(6). Двукратният четвъртфиналист Мартич поведе с 3-1 в откриването и също сервира за втория сет.

Мухова беше поставена под номер 18 в Париж миналата година, когато направи третия кръг, а сега класираната под номер 81, тя е предстоящо предизвикателство за поставената под номер 4 Мария Сакари от Гърция.

Саккари преминава през Бурел във втория кръг на Откритото първенство на Франция

„Щастлива съм, че успях да спечеля в два сета“, каза Мухова. „Беше труден мач, тя се бореше за всяка топка, всеки първи рунд е труден. „Все още стигам до нивото на моята фитнес, на което бях и на клей е доста трудно… но се опитвам да правя каквото мога с моя екип. Стигам до там.”