Обединеното първенство по ръгби: Хеттрикът на Корнал Хендрикс разбива европейските надежди на Ospreys

Корнал Хендрикс успява да използва защитата на Ospreys за опит на Bulls
Скопа (10) 31
Опитвам: Джей Морган, Л Морган 2, Пари минуси: Анскомб 4 химикалки: Анскомб
Бикове (12) 38
Опитва: Тамбве, Смит, Муди, Хендрикс 3 минуси: Смит 4

Ospreys ще трябва да изчакат, за да видят дали ще постигнат квалификация за Шампионската купа на Heineken през следващия сезон след поражението на Юнайтед ръгби шампионат от Булс.

Хеттрикът на Корнал Хендрикс беше подпомогнат от резултати от Мадош Тамбве, Крис Смит и Канан Муди при победата от шест опита.

Два късни опита гарантираха, че Ospreys завърши с няколко загубени бонус точки.

Страната на Toby Booth сега ще трябва да изчака, за да види дали Scarlets ще завършат като най-добрия регион на Уелс, когато се изправят срещу Stormers.

Отзованото крило Люк Морган отбеляза два опита, като Джак Морган и Сам Пари добавиха останалите резултати, а Гарет Анскомб отбеляза 11 точки.

Тъй като Ospreys и Scarlets започват последния кръг от редовните мачове на лигата със същия брой точки, победата с бонус точки за Ospreys в Суонзи щеше да им гарантира квалификация за Шампионската купа през следващия сезон.

Това също би позволило на Ospreys да станат победители в URC Welsh shield, като завърши като най-висок регион.

Това би било независимо от резултата на Скарлетс срещу Стормърс на следващия ден.

Тъй като Ospreys вече претендира за две мач точки, отборът на Дуейн Пийл се нуждае от три точки, за да свали съперниците си и да претендира за девета позиция в таблицата на URC. Това означава или победа, или равенство и отбелязване на четири опита.

Това беше второто поражение на Ospreys в домакинската лига за сезона и позволи на Bulls да завършат чисти победи над четирите уелски страни.

Победата издигна Булс до третото място в таблицата на URC и южноафриканската страна ще трябва да изчака, за да види дали ще завършат в първите четири и ще претендират за четвъртфинал на домакинския плейоф в Претория.

Бикове излизат от блоковете

Първият опит на Булс беше твърде лесен за крилото на Тамбве, след като нападателите на гостите преминаха през защитата на Ospreys.

Някаква умна защита от Алън Уин Джоунс и Адам Биърд създаде атакуваща схватка на Ospreys, която беше унищожена от комплекта на Булс.

Повече недисциплина на Ospreys покани Булс отново в 22-те, като Смит реализира собствения си опит.

Крайният защитник на Ospreys Майкъл Колинс атакува защитата на Булс

Морган – противоречиво изключен от отбора за лятно турне на Уелс в Южна Африка, като треньорът Уейн Пивак каза, че трябва да работи върху силата и кондицията си – създаде наказание за пропадане.

Това беше прелюдия към Gareth Anscombe да отвори сметката на Ospreys с дузпа от далечни разстояния.

Това беше последвано от Джак Морган, който умело си пробива път, докато домакините изоставаха само 12-10 на полувремето.

Ospreys направи катастрофално начало на второто полувреме, тъй като Morgan Morris пропусна удар срещу Хендрикс с бенефициента на крайния защитник Moodie, докато той хвърли с галоп.

Хендрикс премина от създател към голмайстор, докато пробиваше защитата на Ospreys за опита с бонус точка.

Ospreys отговори с плавно атакуващо движение, което завърши с Люк Морган, който умело се захвана с умен напречен удар на Anscombe.

Всеки намек за завръщане изчезна, когато изключителният Хендрикс отново измъчи защитата на Ospreys за втория си опит с умело изработен ъгъл.

Резултатът му за хеттрик скоро последва, след като Муди контраатакува и нахрани Хендрикс, който си проправи път в десния ъгъл въпреки отличното усилие в защита на Люк Морган.

Биърд смяташе, че е направил третия опит на Ospreys, докато домакините преследваха загубата на бонус точки, но служителят прецени, че заключването на Уелс е било задържано над линията на Bulls.

Служителят на телевизионния мач Джон Мейсън отново беше извикан с заместващата проститутка Пари, която поиска опит, след като нахално докосна топката над линията на Булс. Този път служителите се съгласиха и Анскомб преобразува.

Забележително е, че Ospreys направиха четвърти опит, когато Люк Морган засече, за да гарантира, че домакините са взели две атакуващи губещи бонус точки.

Едната точка беше за четвъртия опит, а другата за завършване на седем точки от Булс.

Ospreys имаха дилема дали да отидат за равенство и да поискат допълнителна мач точка, но решиха да не се опитват да добавят към своя резултат.

скопи: Майкъл Колинс; Люк Морган, Джордж Норт, Оуен Уоткин, Кийлън Джайлс; Гарет Анскомб, Рис Уеб (капитан); Гарет Томас, Дюи Лейк, Томас Франсис, Адам Биърд, Алън Уин Джоунс, Уил Грифитс, Джак Морган, Морган Морис.

Замени: Сам Пари, Ники Смит, Том Бота, Брадли Дейвис, Дан Лидиат, Хенри Морган, Стивън Майлър, Мат Протеро

бикове: Canan Moodie; Дейвид Криел, Корнал Хендрикс, Харолд Ворстър, Мадош Тамбве; Крис Смит, Зак Бъргър; Герхард Стейнакамп, Йохан Гроббелаар, Морней Смит, Уолт Стенкамп, Руан Норти, Марсел Кутзи (капитан), Сайл Бринк, Елриг Лу.

Замени: Ян-Хендрик Веселс, Симфиве Матанзима, Робърт Хънт, Янко Свейнпол, Арно Бота, Емброуз Папие, Хуан Мостерт, Стедман Ганс.

Рефер: Крис Бъзби (IRFU)

Помощник рефери: Бен Уайтхаус и Джейсън Бесант (WRU)

TMO: Джон Мейсън (WRU)