Откритото първенство на Франция 2022: Жребий за жени, включващ Ема Радукану, Ига Святек и Наоми Осака | Тенис новини


Чехкинята Барбора Крейчикова ще се стреми да защити короната си на Откритото първенство на Франция, но световната номер 1 Ига Святек е в нажежена форма и се отправя към Ролан Гарос; Шампионката на US Open Ема Радукану, Хариет Дарт и Хедър Уотсън развяват знамето на Великобритания

Последна актуализация: 23/05/22 21:16 ч

Барбора Крейчикова е защитаващата шампионка на Откритото първенство на Франция на сингъл жени

Барбора Крейчикова е защитаващата шампионка на Откритото първенство на Франция на сингъл жени

Пълният жребий за женския турнир на сингъл на Откритото първенство на Франция през 2022 г. в Париж.

Първи рунд

Горна половина

Ига Святек (Пол) (1) bt Леся Цуренко (Украйна) 6-2 6-0

Алисън Риске (САЩ) bt Даяна Ястремска (Украина) 6-3 6-3

Анна Каролина Шмидлова (SVK) bt Кристина Куцова (SVK) 4-6 7-6 (7-1) 6-2

Данка Ковинич (пн) bt Людмила Самсонова (25) 2-6 6-2 6-1

Симона Халеп (ROM) (19) срещу Nastasja Mariana Schunk (GER)

Qinwen Zheng (Chn) bt Марина Заневска (Bel) 6-3 6-1

Alize Cornet (Fra) срещу Misaki Doi (Jpn)

Лучия Бронзети (Ита) срещу Йелена Остапенко (ширина) (13)

Джесика Пегула (САЩ) (11) срещу Qiang Wang (Chn)

Хейли Баптист (САЩ) срещу Анхелина Калинина (UK)

Маяр Шериф (Egp) срещу Марта Костюк (Украина)

Клеър Лиу (САЩ) срещу Тамара Зидансек (Сло) (24)

Екатерина Александрова (30) срещу Greet Minnen (Бел)

Ирина-Камелия Бегу (Ром) срещу Жасмин Паолини (Ита)

Leolia Jeanjean (Fra) bt Nuria Parrizas Diaz (Esp) 6-4 6-3

Теса Андрианджафитримо (Фра) срещу Каролина Плискова (Чехия) (8)

Паула Бадоса (Esp) (3) срещу Фиона Феро (Fra)

Оксана Селехметева срещу Кая Джуван (Slo)

Александра Крунич (Сер) срещу Камила Рахимова

Вероника Кудерметова (29) bt Zhu Lin (Cgn) 6-4 3-6 6-3

Медисън Кийс (САЩ) (22) срещу Анна Калинская

Тейлър Таунсенд (САЩ) срещу Каролайн Гарсия (Франция)

Кейти Волинец (САЩ) срещу Виктория Голубич (Суи)

Аранча Рус (Нед) срещу Елена Рибакина (Каз) (16)

Danielle Collins (USA) (9) vs Viktoriya Tomova (Bul)

Шелби Роджърс (САЩ) срещу Тереза ​​Мартинцова (Чехия)

Пана Удварди (Хун) срещу Фернанда Контрерас Гомес (Мекс)

Ребека Питърсън (Швеция) срещу Дария Касаткина (20)

Камила Джорджи (Ита) (28) срещу Шуай Джанг (Чн)

Ирина Бара (Ром) срещу Юлия Путинцева (Каз)

Медисън Бренгъл (САЩ) срещу Михаела Бузарнеску (Рим)

Chloe Paquet (Fra) срещу Aryna Sabalenka (7)

Долна половина

Magda Linette (Pol) bt Ons Jabeur (Tun) (6) 3-6 7-6 (7-4) 7-5

Мартина Тревизан (Ита) bt Хариет Дарт (Gbr) 6-0 6-2

Дария Савил (Австралия) bt Валентини Граматикопулу (Греция) 6-1 6-2

Петра Квитова (Чехия) (32) bt Анна Бондар (Хун) 7-6 (7-0) 6-1

Анжелик Кербер (Гер) (21) bt Магдалена Фреч (Пол) 2-6 6-3 7-5

Elsa Jacquemot (Fra) bt Хедър Уотсън (Gbr) 6-3 6-3

Aliaksandra Sasnovich bt Xinyu Wang (Chn) 6-4 6-1

Ема Радукану (Gbr) (12) bt Линда Носкова (юни) 6-7 (4-7) 7-5 6-1

Белинда Бенчич (Суи) (14) bt Река Лука Джани (Хун) 6-1 6-1

Бианка Андрееску (Кан) bt Изалин Бонавентура (Бел) 3-6 7-5 6-0

Катерина Синякова (Чехия) bt Петра Мартич (Хърватия) 6-4 7-6 (8-6)

Лейла Фернандес (Can) (17) bt Кристина Младенович (Fra) 6-0 7-5

Аманда Анисимова (САЩ) (27) bt Наоми Осака (Jpn) 7-5 6-4

Donna Vekic (Cro) bt Mirjam Bjorklund (Swe) 7-6 (8-6) 6-2

Каролина Мухова (Чехия) bt Карол Моне (FRA) 6-3 6-3

Мария Сакари (Gre) (4) bt Клара Бърел (Fra) 6-2 6-3

Ajla Tomljanovich (Aus) bt Anett Kontaveit (Est) (5) 7-6 (7-5) 7-5

Варвара Грачева bt Astra Sharma (Aus) 4-6 6-4 7-5

Мари Бузкова (Чехия) bt Анастасия Гасанова 6-2 6-1

Елиз Мертенс (Бел) (31) bt Елена-Габриела Рус (Ром) 6-3 6-1

Коко Гауф (САЩ) (18) bt Ребека Марино (може) 7-5 6-0

Алисън Ван Уйтванк (Бел) и Ан Ли (САЩ) 3-6 2-3 (отдел)

Беатрис Хадад Мая (Сутиен) bt Кристина Букса (Esp) 6-3 1-6 6-2

Kaia Kanepi (Est) bt Garbine Muguruza (Esp) (10) 2-6 6-3 6-4

Виктория Азаренка (15) bt Ана Богдан (Ром) 6-7 (7-9) 7-6 (7-1) 6-2

Андреа Петкович (Гер) bt Океане Додин (Фра) 6-4 6-2

Олга Данилович (Сер) bt Далма Галфи (Хун) 3-6 7-6 (7-4) 6-2

Jil Teichmann (Sui) (23) bt Бернарда Пера (САЩ) 6-2 6-1

Сорана Кирстеа (Ром) (26) bt Татяна Мария (Гер) 6-3 6-3

Слоун Стивънс (САЩ) bt Джул Нимайер (Германия) 5-7 6-4 6-2

Камила Осорио (Пол) bt Хармони Тан (Фра) 6-4 6-3

Даян Пари (FRA) bt Barbora Krejcikova (CZE) (2) 1-6 6-2 6-3

Не забравяйте да ни последвате skysports.com/tennisнашия акаунт в Twitter @skysportstennis & Sky Sports – в движение! Наличен за изтегляне сега на – iPhone и iPad и Android