Суперлига: Хъдърсфийлд Джайънтс победи най-долния клуб Тулуза | Новини от ръгби лигата

Хъдърсфийлд се нуждаеше от късен гол от полузащитника Джак Когър, за да си осигури победа със 17-16 и да откаже на дребния клуб Тулуза първата им победа като гост в Суперлигата; два опита на крилото Инес Старши помогнаха да спести изчервяването на Хъдърсфийлд

Последна актуализация: 20/05/22 23:46 ч

Акценти от мача от Суперлигата на Betfred между Хъдърсфийлд Джайънтс и Тулуза

Моля, използвайте браузъра Chrome за по-достъпен видео плейър

Австралиецът Джак Когър се завърна след забрана от три мача, за да играе ключова роля в последната победа на Хъдърсфийлд Джайънтс над най-ниския клуб в Суперлигата Тулуза.

Седмица след финала на Купата на предизвикателствата, Джайънтс изоставаха през по-голямата част от мача и загубиха с 16-6, когато Мати Ръсел отбеляза третия опит на Тулуза пет минути след второто полувреме.

Два опита на крилото Инес Сеньор обаче помогнаха да спести изчервяването на Хъдърсфийлд и да разбият сърцата на гостуващия френски отбор.

„Това беше голямо за Джак“, каза главният треньор на Джайънтс Иън Уотсън. „Той обича да ги практикува в тренировките и те не винаги надминават.

„Основното нещо беше да постигнем резултат, но бяхме наистина небрежни през първото полувреме. През второто полувреме бяхме различен отбор, но ако искаме да бъдем топ отбор, не можем да отпаднем седмицата преди финала за купата Ще научим много поуки от това.

„Може би сме мислили за следващата седмица. Това винаги е притеснението, когато не си бил на финал за купа преди. Всички те искат да преминат през този мач.

„Но не искам да отнемам нищо от Тулуза. Мислех, че бяха наистина добри, особено през първото полувреме.

“Кори Норман се добави към тях и той ще бъде огромен плюс за тях занапред.”

Това беше по-малко от впечатляващо представяне на отбора на Уотсън и те получиха страх от контузии преди двубоя с Уигън следващата събота на Тотнъм Хотспър Стейдиъм, когато полузащитникът Оливър Ръсел беше принуден да напусне играта след 21 минути.

На Хъдърсфийлд липсваха само схватката на Тео Фагес и вторият гребец Крис Маккуин от техния вероятен отбор за финал за купата, въпреки че Когър, който се завърна след три мача, може да получи своя шанс следващата седмица, ако Ръсел бъде изключен.

Френският отбор започна лош старт, като Лукас Алберт изпълни началния удар при пълен и повтори грешката след опита на Хъдърсфийлд от първото полувреме, но тактическите удари на Тулуза бяха като цяло впечатляващи, тъй като те държаха домакините си притиснати в собствената си половина за дълги периоди на първото полувреме.

Те излязоха напред след шест минути, когато ударът на Алберт измами Туи Лолохеа и даде възможност на бившия краен защитник на Хъдърсфийлд Оли Ашал-Бот да кацне за първия опит в играта, който Крис Ханкинсън отбеляза.

Джайънтс направи равенство 10 минути по-късно, когато вторият гребец Сам Хюит докосна деликатния гребец на Лолохеа и крайният защитник добави преобразуването.

Френският отбор, подкрепен от голяма победа над Уейкфийлд, си върна преднината в средата на първото полувреме, когато опората Ромен Наварет премина през пролука в линията на Хъдърсфийлд и удържа преследвачите си в 40-метров галоп за забележителен самостоятелен опит, който Ханкинсън поведе с 12-6.

Загубата на Ръсел наложи преразместване в бек дивизия на Хъдърсфийлд, като Аштън Голдинг отиде на краен бек, а Лолохеа се премести в полувремената, но проблемите им в защита продължиха в началото на второто полувреме, когато Ръсел отсече от крилото за да ги хванеш с погрешни крака и да се придвижиш за опит.

Това направи резултата 16-6, но в крайна сметка Джайънтс успяха да запазят владението достатъчно дълго, за да подложат опонентите си под продължителен натиск.

Удар с 40-20 от Когър даде на неговата страна перфектна атакуваща платформа и заетият кукир Дани Леви беше задържан над линията, докато Джо Гринууд и Люк Йейтс бяха попаднати на кратко.

Натискът в крайна сметка подсказа, когато центърът Рики Леутеле направи сладък пас на Сеньор, за да премине за първия си опит и преобразуването на Лолохеа на тъчлинията намали дефицита до четири точки.

Тулуза изглеждаше на крака през последната четвърт и не беше изненада, когато Сеньор отбеляза втория си опит, този път благодарение на пас на Голдинг, за да изравни резултата осем минути след края.

Лолохеа беше широк с опита за реализация, но Хъдърсфийлд излезе за първи път напред пет минути по-късно с гол от Когър и удържа осма победа за сезона.