Classic All Blacks триумфира над Испания пред зрителите в Мадрид

Класическият Всички чернокожи са триумфирали Испания до 33-26 в забавна витрина в Wanda Metropolitano в Мадрид.

Може да е имало няколко празни места в дома на европейските футболни титани Атлетико Мадрид, но между аплодисментите на страстната испанска публика и гръмотевичния грохот, който предвещава чудовищен порой точно в началото, не бихте могли да поискате по-добро атмосфера за мач, за който се надяваме, че ще развие допълнително спорта в Испания.

Лос Леонес удари първи след продължителен период на натрупване, но не отне много време на Classic All Blacks да отговорят с краен защитник Андре Тейлър промъквайки се през празнина близо до испанската линия, за да изравни резултата 5-всички.

Video Spacer

Класически преглед на All Blacks

На 20-ата минута играта се оживи, когато опората Census Johnstone направи дързък удар напред, след като заграби пропусната топка и Classic All Blacks за кратко бяха възнаградени с дузпа на пет метра от голлинията.

Люк МакАлистър беше близо до изстрелване от последвалата схватка, но излезе съвсем кратко и когато топката беше разлята от Джонстоун, Испания изрита линията и топката не отскочи случайно в тъч, дясното крило на Лос Леонес Жорди Йорба вероятно щеше да изпуши корицата, за да отбележи втория за Испания.

Вместо това All Blacks атакуваха от бърза линия и отново се озоваха на допирно разстояние от пробната линия. фланкер Тим Бойс почти вкара от грубиян във вратата, но след като теренът беше напоен с вода, топката се плъзна мъртва – както и момчетата, точно в натрупването.

И все пак Испания не можа да издържи още дълго и Алекс Тулу – в неговия мач с лебедова песен – се гмурна моменти по-късно, за да даде преднина на Classic All Blacks, с Стивън Доналд преобразуване.

Приятно разтоварване от Даниел Рамзи в 33-ата минута изпрати Доналд на дълъг пробег надолу по терена, но подкрепата му не можа да съвпадне съвсем с темпото му и топката в крайна сметка беше избита от последвалата игра.

Когато All Blacks си спечелиха схватка на 22, Испания не можа да устои на безмилостната атака и полузащитникът Исак Бос в крайна сметка се гмурна за добре взет опит след отлична топка за краш от Крис Масое в преднината.

Испания се доближи до това да грабне още един собствен опит само моменти по-късно, когато бек Чарли Мали и лявото крило John-Wessell Bell комбинираха надолу по фланга, но отличното прикритие на Андре Тейлър спря атаката и отборите излязоха в навесите, като Classic All Blacks държаха 19-5 – и дъждът започна да отшумява.

Усложняващи грешки от испанците в началото на второто полувреме в крайна сметка доведоха до Classic All Blacks резултат от петметрова схватка, с Алби Матюсън в крайна сметка шофира с подкрепата на четирима от съотборниците си.

Испания се доближи до отвръщане на удара почти от следващата игра, но не успя да надскочи съперника си и в крайна сметка загуби топката напред само на метри от линията на Classic All Blacks. От последвалата схватка, магическо разтоварване от Рико Гиър – който се беше изместил в централната роля – в крайна сметка започна Руди Вулф при добро движение надолу вдясно. След това топката се замахна наляво, където Джаред Хоеата хвърли добър манекен и отби с галоп.

Испания осигури топката, но тя отново се върна бързо в ръцете на Classic All Blacks и в крайна сметка Гиър вкара, показвайки страхотно темпо и поза, за да вземе топката и да се хвърли над линията от добре претеглен удар на Майк Дилейни.

Изглежда, че Лос Леонес са попаднали в капана да играят като в експозиционен мач, но с резултата 33-5 в полза на Classic All Blacks, Испания започна да действа с малко повече търпение и приятен ход на задна линия от център за трион от близко разстояние Алвар Химено вземете втория опит на домакините в мача.

Оставаха 15 минути до края на играта, Испания направи още един страхотен опит в средата на парка с солидна игра, която в крайна сметка доведе до номер 8 Афа Таули получаване на резултата.

Тогава Лос Леонес най-накрая започна да реве – и тълпата даде най-силните си аплодисменти за вечерта, когато Бел завърши невероятно усилие на далечни разстояния, което започна в рамките на 22-те на Испания. преднина с точки остават 11 минути до края.

Може да е бил малък буфер, но това е всичко, от което се нуждаят Classic All Blacks и въпреки различните атакуващи изстрелвания, нито една от страните не можа да спечели повече точки.

Може да е клише, но ръгбито беше победител през вечерта. С над 40 000 фенове, стичащи се на стадион Уанда Метрополитано, беше поставен нов испански рекорд за международен мач и въпреки че точността не винаги беше налице, ръгбито на моменти беше създадено за възвишено гледане.

Лос Леонес може вече да не е предназначен за Световното първенство през следващата година, но играта на ръгби несъмнено ще продължи да се развива в иберийската нация, ако подобни прояви на играта станат норма.