URC: Scarlets 21-26 Stormers – загубата на домакините означава първенство в Европа за Ospreys през следващия сезон

Алени (16) 21
Опитва: Джей Уилямс, Конбир минуси: Костелоу химикалки: Костелоу 3
Стормърс (14) 26
Опитва: Зас, Рус, Нел 2 минуси: Либбок 3

Скарлетс мъчително пропуснаха на Ospreys в квалификацията за Купата на шампионите в поражението им във финалния сезон на United Rugby Championship (URC) от Stormers.

Центърът Рухан Нел отбеляза два пъти, докато Леолин Зас и Евън Роос също центрираха за Стормърс.

Скарлетс отбеляза опити чрез Джони Уилямс и Райън Конбиър, като Сам Костелоу добави 11 точки.

Не беше достатъчно отборът на Дуейн Пийл да завърши 2021-22 като водещ регион на Уелс.

Въпреки доблестните си усилия, Scarlets завършиха на точка зад Ospreys в таблицата на URC и ще играят по ръгби на European Challenge Cup следващия сезон.

След поражението на Ospreys с 38-31 срещу Булс в петък, Скарлетс знаеха, че ще са необходими три точки в лигата, за да им гарантират квалификацията за Шампионската купа на Heineken през следващия сезон.

Това също би позволило на страната на Дуейн Пийл да стане победител в URC Welsh щит, като завърши като най-висок регион.

Те не успяха, тъй като Ospreys завършиха девети в финалната URC таблица с 16 отбора със Scarlets едно място под тях.

Победата на Стормърс им позволи да спечелят южноафриканския щит и им даде четвъртфинал на домакинския плейоф, след като се издигнаха на второ място.

Той също така удължи серията без победи до осем мача и завърши чиста серия от победи срещу четирите уелски региона.

Удар на Лузи

Предизвикателството на Scarlets беше по-трудно, след като Сам Лузи на втория ред на Тонга и проститутката на Уелс Райън Елиас се присъединиха към контузените колеги от международните предни петима нападатели Уин Джоунс, Кен Оуенс и Самсън Лий встрани.

Лиъм Уилямс беше избран на крилото, когато направи последната си изява за региона, преди да се присъедини към Кардиф през следващия сезон, като Том Роджърс се завърна като краен защитник.

Скарлетс направи превъзходен старт, като Костелоу пробива ранна дузпа, преди предварително планиран сет ход да доведе до изключителен опит за центъра Уилямс.

Умело изработен удар с чип от външната страна на лявата обувка на Gareth Davies беше привлечен от капитан Jonathan Davies, който освободи Williams.

Голмайсторът на URC Зас отговори с 11-ия си резултат за сезона, преди Костелоу да избие втората си дузпа.

Крилото Ryan Conbeer започна превъзходен ход в контраатака, който почти доведе до зрелищен опит, преди нежелан удар да прекрати хода.

Домакините трябваше да се задоволят с трета дузпа на Костелоу, преди предизвикателната защита на Скарлетс да бъде илюстрирана от Аарон Шинглър, който наруши линията на Стормърс и загубата на Лиъм Уилямс.

Това само забави втория резултат на гостите, тъй като номер осем Евън Роос надхвърли малко преди полувремето, за да намали преднината на Скарлетс до две точки.

В началото на второто полувреме домакините загубиха неприятната стойност на Шинглер, който беше принуден да напусне поради контузия на реброто, за да бъде заменен от аржентинския фланговец Томас Лезана.

Scarlets се възползваха от способността на Lezana да носи топка, но силно пропусна присъствието на Shingler в аут.

Стормърс също така направиха мечтания старт на второто полувреме, тъй като поведоха за първи път.

Южноафриканската страна се възползва от лошия рестарт на Скарлетс, като Нел също се възползва от халфовата смесица в защитата на домакините.

Костелоу пропусна опит за дузпа, преди да бъде заменен от Рис Пачъл, който беше повикан за лятната обиколка на Уелс в Южна Африка.

Пачъл обаче не издържа много дълго, тъй като беше принуден да отпадне с контузия на подколенното сухожилие, което ще бъде притеснение за треньора на Уелс Уейн Пивак.

По-непосредствените проблеми бяха за Дуейн Пийл, който трябваше да вкара Джони Уилямс в полето, като Джо Робъртс влезе в средата на терена.

Фланкерът на Стормърс Деон Фури, който беше изключителен при разпадането, получи жълт картон за висок удар на заместващия Скарлетс схватка-полуполовина Кийрън Харди.

Скарлетс нямаха разпознат удар на терена, така че отхвърлиха опит за дузпа, за да опитат в ъгъла.

Първоначално тактиката работеше, тъй като домакините създадоха припокриване и пуснаха Conbeer да се разхожда и изравнява резултата. Преобразуването на линията на Лиъм Уилямс стана агонизиращо широко.

Джони Уилямс беше принуден да напусне за оценка на травма на главата шест минути след времето, което позволи на Костелоу да се върне на терена.

Нел беше този, който завърши резултата със своя втори, който разби сърцата на Скарлетс.

алени: Том Роджърс; Лиъм Уилямс, Джонатан Дейвис (капитан), Джони Уилямс, Райън Конбиър; Сам Костелоу, Гарет Дейвис; Стеф Томас, Шон Евънс, Джаван Себастиан, Том Прайс, Жак Прайс, Арън Шинглър, Джош Маклеод, Сионе Каламафони.

Замени: Даф Хюз, Фил Прайс, УилГриф Джон, Морган Джоунс, Томас Лезана, Кийрън Харди, Рис Пачъл, Джо Робъртс.

буряци: Уорик Гелант; Сибело Сенатла, Рухан Нел, Дамян Вилемсе, Леолин Зас; Мани Либбок, Стефан Унгерер; Стивън Китшоф (капитан), Джей Джей Коце, Франс Малхербе, Салман Моерат, Марвин Ори, Деон Фури, Хаджива Даймани, Евън Рус.

Замени: Андре-Хуго Вентър, Брок Харис, Нитлинг Фуше, Ернст ван Рин, Нама Шаба, Марсел Тьонисен, Годлен Масимла, Корнел Смит.

Рефер: Сам Гроув-Уайт (SRU)

Помощни съдии: Гарет Нюман и Рис Джоунс (WRU)

TMO: Уейн Дейвис (WRU).