Watsonians удържат победата в клинч над Ayrshire Bulls

МАТ ВАЛАНС @ Милбрей

Редовните привърженици на тези два отбора, които прехвърлиха тази игра в полза на алтернативните атракции в Хампдън и Мърифийлд, бяха губещи – защото това беше прекрасна реклама за Super6.

„Това беше стъпка напред в интензивността и качеството от всички други игри от тази серия“, съгласи се възхитеният старши треньор на Watsonians Фъргюс Прингъл след това. „Бях доволен от характера, който момчетата показаха през второто полувреме, преди да се върнем в края, за да видим мача.”

Противоположно число Пийт Хорн, макар и очевидно разочарован от резултата, каза: „Имахме лоши десет минути през първото полувреме, което ни струваше, но бях абсолютно възхитен от начина, по който се върнахме през второто полувреме. Момчетата показаха страхотно отношение, но пълна заслуга на Watsonians за начина, по който играха. Те бяха клинични, когато имаше значение и бяха най-високият стандарт на противник, с който сме се сблъсквали.:

Super6 Sprint: Стърлинг Каунти място в челната тройка с победа над Heriot’s

Super6 Sprint: Boroughmuir Bears триумфираха над Southern Knights в скромно състезание

Лигите трябва да бъдат подрязани, за да процъфтява ръгбито на седемте

Булс удари първи, крайният защитник Лиъм Макнамара натисна в ъгъла, за да сложи край на 13-фазния натиск на Булс в четвъртата минута, но преднината им продължи само три минути преди това Рори Бранд направи страхотен пробив и активира бързата топка Хари Патерсън да спринтира през зейнала дупка за опит, преобразувано от Лий Милар – който след това удължи преднината на гостите с дузпа в 16-та минута.

Булс върнаха резултата в 24-ата минута със страхотен отборен опит. Кристиан Таунсенд промени точката на атака и капитана Блеър Макферсън направи пренасяне на търговска марка, преди scrum-half Камерън Джоунс вдигна в основата на рака и се стрелна през пролука за опит, който Таунсенд превърна.

Уотсънианците обаче имаха последната дума през първото полувреме, с няколко крехки опита. Не за първи път в играта, професионалист от Единбург Мат Къри щурмува надолу вдясно преди капитана Лий МиларТочният пас на Патерсън отвори вратата за втори резултат.

След това в 36-та минута Къри изстреля крилото си на страхотна линия за страхотен самостоятелен опит, който Милар реализира, за да изведе гостите на десет точки.

Watsonians не бяха завършили там. Страхотно шофиране имаше Булс на заден крак, след което Millar беше на два пъти замесен в хода на бекове, който завърши с Бранд, който се измъкна за опита с бонус точка, който отбелязаният резултат превърна, за да направи резултата 12-29 на почивката.

Хотел Turnberry

Булс знаеха, че трябва да вкарат следващия и от рестарта разположиха лагер на територията на Watsonians. Стегната глава Майк Скот направи страхотен соло пробив, но разтоварването му продължи напред и шансът беше загубен. Домакините обаче продължиха да натискат и в 50-ата минута упоритата им работа даде плод, когато разтоварването на капитана Макферсън изпрати фланкер Луис Макнамара за да опитам, който Таунсенд преобразува.

Отне на Watsonians 17 минути от втората половина, за да се доближат до 22-те на Булс и когато стигнаха дотам, те изкашляха притежанието, гърбовете на Булс атакуваха и Боби Бийти спринтира ясно, за да завърши атака на 70 метра с опита си с бонус точка което Таунсенд превърна в игра за три точки.

Булс никога не отстъпваха, но защитата на Уотсъниънс беше огромна, преди, с малко повече от три минути оставащи, човекът на мача Иън Муди завършиха щурм на плевни със страхотен самостоятелен пробив в 22-те на Булс. Уотсънианците останаха там почти до края и мачът завърши с тясна, но напълно заслужена победа за единбургския отбор.

Игра с крак, на която се радват и двете групи привърженици. Страхотна победа за гостите, които сега трябва да са големи фаворити, за да спечелят тази Super6 Sprint Series.

Екипи –

Ayrshire Bulls: Лиъм Макнамара, Джей Шедън, Би Бийти, Ти Джордан, Е Кавън, Си Таунсенд, Си Джоунс; A Nimmo, A McGuire, Michael Scott, E Bloodworth, R Jackson, Lewis McNamara, T Brown, B Macpherson. Заместници: R Tanner, A Rogers, C Henderson, A Tair, E Hamilton-Bulger, J Lenac, J Knight, M Minogue.

Уотсонианци: H. Paterson, M Currie, L Berg, J Reynolds, A Guthrie, L Millar, R Brand; S Grahamslaw, C Davies, A Williams, L Ball, K Van Niekirk, S Cecil, K Main, I Moody. Заместници: E Young, A McWilliam, R Bratton, K Watt, G Nelson, Murray Scott, J Baggott, L Macpherson.

Рефер: Джони Периам

Голмайстори –

Ayrshire Bulls: Опитва: Лиъм Макнамара, Си Джоунс, Люис Макнамара, Бийти; Минуси: Townsend 3.

Уотсонианци: Опитва: Патерсън 2, Къри, Бранд; Минуси: Millar 3; Писалка: Милар.

Последователност на точкуване (първо Ayrshire Bulls): 5-0; 5-5; 5-7; 5-10; 10-10; 12-10; 12-15; 12-20; 12-22; 12-27; 12-29 (ht) 17-29; 19-29; 24-29; 26-29.

Играч на мача: Постоянен доставчик на качествена топка за аут и присъствие в парка както в атака, така и в защита, № 8 на Watsonians Иън Муди беше изключителен в страхотна отборна проява.

Въпрос на разговор: Слънчев ден, твърд терен, два отбора, ангажирани в атака – това може да бъде бъдещето на шотландското ръгби. За съжаление противоречивите атракции намалиха донякъде публиката.